0424 238 08 62

Türkiye'nin Havaalanı Oto Kiralama Firması - Hoşgeldiniz

Malatya Havalimanı Oto Kiralama

HIZLI REZERVASYON OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ ?

Araç Türü

Alış Tarihi

Teslim Tarihi

Kiralanacak Şehir

Kiralanacak Yer

İade Edilecek Şehir

İade Edilecek Yer

Malatya

Malatya Türkiye sınırları içerisinde yer alan 81 ilden bir tanesidir. Bölge olarak Doğu Anadolu’da yer almaktadır. Yukarı Fırat üst bölümü bulunduğu konumu daha çok açıklamaya yetmektedir. Malatya tarihte ilk olarak Hitit döneminde temelleri atılmıştır. Hititler’den beri çok uygarlığın hakimiyetine girmiştir. Uzun bir süredir Türk-İslam toprağı olarak varlığını korumaktadır.

Malatya’nın en ünlü yiyeceği ise kayısıdır. Hatta kayısı diyarı ismi ile anılır. Yetişen kayısılar Dünya genelinde ünlüdür. Kayısı üretimi genellikle Malatya Ovası’nda yapılmaktadır. Şehrin ilk ismi Hitit tabletlerinde Maldia olarak geçmektedir. Hititçe’de anlam olarak bal demek olan Melid kelimesinden türemiştir.

Malatya iklim olarak bölgenin iklimi olan karasal iklime sahiptir. Daha önceden daha sert kışlar yaşanan Malatya’da son yıllarda yapılan insan yapımı barajlar sayesinde iklim daha yumuşak bir hal almıştır. Bu yüzden kışlar daha ılıman geçse de halen soğuk geçiyor denilebilir. Malatya genel olarak bozkır ve mera bitki örtüsüne sahiptir. Bu yüzden birçok ova ve düzlük alan bulunmaktadır.

Malatya’ya bağlı birçok ilçe vardır. Malatya ilçeleri;

 • Malatya (Merkez)
 • Arguvan
 • Darende
 • Yeşilyurt
 • Doğanyol
 • Battalgazi
 • Kuluncak
 • Arapgir
 • Yazıhan
 • Kale
 • Pütürge
 • Akçadağ
 • Hekimhan
 • Doğanşehir

Olarak sıralanabilir.

Malatya ekonomik olarak bulunduğu bölgenin en gelişmiş şehirleri arasında yer alır. Ekonomik faaliyeti genellikle kayısı üretimine dayanmaktadır. Malatya’da yer alan kayısı fabrikaları sayesinde bölge halkı iş bulma imkânı konusunda sıkıntı çekmez. Kayısı fabrikalarının dışında tekstil fabrikaları da bulunmaktadır. Ayrıca şehirde birçok hidroelektrik santrali de bulunmaktadır. Bu santrallerden ülke ekonomisi için önemli sayılacak derecede elektrik üretilir. Malatya’da İnönü Üniversite’si yer almaktadır. Malatya Üniversite okumak için her yıl gelen binlerce kişi sayesinde şehir ekonomisi daha canlı bir hal almaktadır.

Malatya merkezde bir adet de 500 yıl önceye dayanan cami bulunmaktadır. Bu cami son yıllarda restorasyon işlemi görmüştür.

Malatya Rent a Car

Malatya’da birçok rent a car firması bulunmaktadır. Bu firmalar Malatya havaalanı rent a car hizmeti vermektedir. Malatya’ya her yıl uğrayan turistler ve şehir dışından gelenlerin araba ihtiyacını karşılamak amacı ile Malatya araç kiralama hizmeti veren firmalar sayesinde araç sıkıntısı yaşamazsınız. Malatya havalimanı oto kiralama firmalarına Meydan Rent a Car, Beşkonaklar Rent a Car, Anı Rent a Car, Efe Oto Kiralama, Anadolu Oto Kiralama, Detay Oto Kiralama firmaları örnek olarak gösterilebilir.

Araba Kiralama

Malatya’da hizmet veren firmamız sizleri araç konusunda asla ve asla sıkıntıya sokmamaktadır. Malatya havalimanı araba kiralama firmamızın sahip olduğu geniş araç potansiyeli ve üstün hizmet kalitesi sizler iş yerimize ilk uğradığınız andan itibaren gözünüze çarpabilir.

Malatya havaalanı kiralık araba firmamız yıllardan bu yana verdiği üstün hizmet sayesinde sizlerin her zaman beğenisine maruz kalmıştır. Bu beğeni sadece bir tek sebepten değil birçok sebepten olmaktadır. Örneğin geniş araba yelpazemiz sayesinde hayalinizdeki arabayı seçerken asla zorluk yaşamazsınız. Birçok kişinin isteğine uygun arabalar bünyemizde bulunmaktadır. Bu sebeple araçlarımız her zaman çeşitliliğini korumuştur. Sizlerin isteğine göre geliştirdiğimiz araç yelpazemiz sayesinde zevkinize en uygun aracı bulabilirsiniz. Üstelik sunduğumuz hizmet karşılığında istediğimiz hizmet asla fahiş fiyatlarda değildir. Malatya ucuz araç kiralama hizmetimiz sayesinde tatilinizi yaparken en ucuz şekilde araba ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bu sayede tatilde paranızın büyük bölümünü arabaya ayırmamış olur ve en ucuz şekilde tatilinizi yapmış olursunuz. Bizden fiyat almadan asla başka firmalara fiyat sormamanızı tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Zafer Havalimanı Oto Kiralama başlıklı makalemizde kütahya araba kiralama, kütahya araç kiralama ve kütahya havaalanı oto kiralama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı admin tarafından, tarihinde paylaşılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

YAPILAN YORUMLAR