0850 466 27 66

Türkiye'nin Havaalanı Oto Kiralama Firması - Hoşgeldiniz

İşte Merak Edilen Elektrikli Arabaların Çalışma Prensibi

HIZLI REZERVASYON OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ ?

Araç Türü

Alış Tarihi

Teslim Tarihi

Kiralanacak Şehir

Kiralanacak Yer

İade Edilecek Şehir

İade Edilecek Yer

Gelecekte elektrikli araçlar benzinli araçların yerini alabilir mi bilinmez ama elektrikli araçların çalışma prensipleri ile ilgili birçoğumuzun aklına “elektrikli araçlar nasıl çalışır”, “elektrik ile çalışan otomobillerin motorlarının çalışma sistemi ne” gibi sorular geliyor. Bu konuda sizler için küçük bir araştırma yaptık. İşte elektrikli araçların çalışma prensipleri:

Öncelikle şunu belirtelim. Şu an en büyük problemleri bataryaları olan elektrikli otomobillerin, full şarj durumunda alabilecekleri menzilin maksimum 200-300 km olması ve bataryalarının ömrü ile ilgili problemlerin yaşanma ihtimali aşılması gereken önemli engeller göze çarpıyor.

Elektrikli otomobillerin çalışma prensibi temel olarak yakıtın benzin veya dizel yerine elektrik olarak kullanılması ve elektrik gücüyle çalışan bir elektrik motoruyla aaracın çalıştırılmasına dayanıyor. Bir elektrikli aracı normal bir araçtan ayıran en temel unsur ise motorunun tamamen sessiz çalışmasıdır. 

Elektrikli araçlarda elektrik motorlarının verdiği ani torkla, güçlü ve dengeli hızlanma sağlanır. Elektrik motorları gücünü regülatörden regülatör ise bataryadan alır.

Elektrikli motorlarla çalışan otomobillerin en önemli avantajları ise: doğayı kirletmemeleri, petrol bağımlılığını azaltmaları ve sessiz çalışmaları.

Yapılan çalışmalar her ne kadar elektrik motorlarıyla çalışan araçları petrolle çalışan araçlarla yarıştıracak düzeye gelmese de gün geçtikçe önemli gelişmeler kaydediliyor. Şu sıralar hem elektrik hem petrolle çalışan ve şarj ihtiyacı olmadan elektrik depolayarak bu elektriği kullanan hibrit otomobiller revaçta. Fakat bir kaç yıl sonra gelişen teknolojinin bizi petrol bağımlılığından ve gürültüden kurtaramayacağını kimse iddia edemez.

Bu yazı admin tarafından, tarihinde paylaşılmıştır.
İlgili Terimler :
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

YAPILAN YORUMLAR

bülent kaya14 Mayıs 2018

elektirikli araçların nasıl sessiz çalışması sağlanıyor sessiz çalışmaları için kullanılan skstıra bir malzeme varmı

Adana araç kiralama

Elazığ havalimanı araç kiralama Elazığ oto kiralama