0424 238 08 62

Türkiye'nin Havaalanı Oto Kiralama Firması - Hoşgeldiniz

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı Oto Kiralama

HIZLI REZERVASYON OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ ?

Araç Türü

Alış Tarihi

Teslim Tarihi

Kiralanacak Şehir

Kiralanacak Yer

İade Edilecek Şehir

İade Edilecek Yer

IĞDIR

 

Iğdır coğrafi bakımdan kuzey tarafı Aras nehri ve Ermenistan’a sınırdır. Doğusunda Nah çıvan, Muhter Cumhuriyeti ve İran yer almaktadır. Güneyinde ağrı kuzey batıda ise Kar yer almaktadır. İklim şartları Akdeniz iklimine yakın olsa da genel olarak karasal iklim ağırlıktadır. Kış aylarını oldukça serin geçirirken yaz ayları bir o kadar sıcak ve kuraktır. Yağış yoğunluğu oldukça azdır. Bitki örtüsüne gelindiği zaman ise ormanlık alanı çok azdır. Bitki örtüsü şehir genelinde bozkırdır.

 

IĞDIRIN ÖNEMLİ VE GEZİLECEK YERLERİ

 

Iğdır’ın en önemli yerlerinin başında soykırım anıtı ve Ağrı Dağı gelmektedir. Iğdır’ı gezecek kişiler ilk önce buraları görmek isterler. Iğdır tarihi yerlerinden Harman döven Kervansarayı, Koçbaşı Mezarları da oldukça önemli yerlerindendir. Buralar tarihi açıdan da önem taşımaktadır. Hatay tarihi açıdan kara koyunlar döneminden kalmadır. Iğdır gezilecek yerlerinden Kaleler, Camiler, Köprüler, Kümbetler, Kervansaraylar ve Hamamlar bakımından da oldukça zengindir. Bunları şu şekilde sayabiliriz.

  • Iğdır kalesi, Kara kale.
  • Asma Köyü Camisi, (kim tarından yaptırıldığı ve yapıldığı bilinmemektedir.) Aralık Ortaköy Cami görülmeye değer.
  • Çakırtaş Kul Yusuf Kümbeti, Aralık Hacı İbrahim Gödek Kümbeti.
  • Hanlar Iğdır Kervansarayı, Kara kale Hanı.
  • Aralık Orta Köy Hamamı oldukça tarihi bir hamadır.
  • Karakoyunlu ilçe mezarlığı, Yaycı Köyü Mezarlığı, Küllük Köyü Mezarlığı, Hak Mehmet Köyü Mezarlıkları bulunmaktadır.
  • Ali Köçek Çayı Köprüsü, Acısı Köprüsü, Tuzluca Köprüsü, ağabey Köprüsü, İncesu Köprüsü en ünlü köprüleridir.

Birde Hatay tarihi bakımdan önem taşıyan gezilip görülecek yerleri bulunmaktadır. Onlarda şu şekilde sıralanır. Nuh’un Gemisi, Melekli Şahmeran Tepesi, Karasu çayı, Kuş Cenneti, Dinozor Tepesi, İrem Bahçesi, Kültepe gezilmeye değer tarihi bölgeleridir. Iğdır’ın dört tane ilçesi bulunmaktadır. Iğdır ilçeleri Merkez, Tuzluca, Aralık, Karakoyunlu ilçeleridir.               Iğdır’ın posta kodu ise 76000’dır.  Iğdır’ın gece hayatına gelince sadece otellerde gece hayatı bulunmaktadır. Buralarda sabaha kadar eğlenceler olur. Otel dışında gece eğlenmek için bir yer bulamazsınız. Otelleri ise gece eğlence bakımından oldukça iyidir. Hotel Gold Yıldırım, Star Royal Hotel, Alkış Hotel, İmparator Hotel, Hotel Dedemin en iyi otellerinin başında gelir.

 

IĞDIR YÖRESİNİN YEMEKLERİ VE MEKANLARI

 

İlk olarak Hatay’da en ünlü kahvaltı yerlerinde kahvaltı yapabilecek mekanları sayalım. Hanımeli kahvaltı salonu ve ev yemekleri, Hanım eller Pasta ve mantı, Nostalji cafe, My bistro, Gaga cafe, Maydanoz Cafe Iğdır, Keyfi çatı, Kahve Rengi Cafe Iğdır kahvaltı yapıp hoş zaman geçirebilmeniz için çok güzel yerlerdir. Meşhur Bozbaş yemeğini İranlılar Saray lokantasında yiyebilirsiniz. Adresi: İrfan cad. No:13 Iğdır Merkez. Tepsi kebabını Bekir ustanın yerinde yemelisiniz. Adres: Mehmet Can cad. No.111 Yukarı Mah. Tuzluca Iğdır.

 

IĞDIRDA BULUNAN RENT A CARLAR

 

Iğdır havaalanı Araç kiralamak için birçok rent a car bulunmaktadır. Bunlar Ülküm oto, Özal rent a car, Yıldırım rent a car, Iğdır rent a car, Iğdır havalimanı araç kiralama Rima gibi şirketlerden kiralık araba temin edebilirsiniz. Fakat bizim şirketimizde Iğdır ucuz araç kiralama bakımından oldukça fazla seçenek bulabilirsiniz. Ayrıca müşterilerimizi memnun edebilmek amacı ile araç bakımından oldukça fazla seçeneğe sahibiz. Iğdır havaalanı rent a car konusunda şirket olarak güvenli ve kolay hizmetin imkanını sunmaktayız. Bizi tercih etmeniz durumunda Iğdır oto kiralama konusunda hiçbir sorun yaşamaz iken aksine fazlası ile memnun kalırsınız. Iğdır rent a car firmaları arasında hep lider olmayı başardık ve sizlerden aldığımız memnuniyet ile yolumuzda emin adımlar ile ilerlemekteyiz. Ve en önemlisi istediğiniz her an günün her saati bizimle iletişim kurabilme imkanına sahipsiniz. Bu yüzden ihtiyacınız olan her an istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hatay Havalimanı Oto Kiralama başlıklı makalemizde hatay araba kiralama, hatay araç kiralama ve hatay havaalanı oto kiralama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı admin tarafından, tarihinde paylaşılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

YAPILAN YORUMLAR