0424 238 08 62

Türkiye'nin Havaalanı Oto Kiralama Firması - Hoşgeldiniz

Bursa Yenişehir Havalimanı Oto Kiralama

HIZLI REZERVASYON OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ ?

Araç Türü

Alış Tarihi

Teslim Tarihi

Kiralanacak Şehir

Kiralanacak Yer

İade Edilecek Şehir

İade Edilecek Yer

Bursa Coğrafyası

Türkiye’nin Marmara Bölgesinde yer alan Bursa en kalabalık 4.şehridir. Bursa’nın en gelişmiş alanları sanayi, tekstil şeklindedir. Bursa’nın güneyde ki toprakları Ege bölgesi sınırları içine girmektedir. Büyük ve verimli ovalara sahip olan Bursa’nın iklim yapısı karışık bir seyir gösterse de Ilıman bir iklime sahip olan Bursa bitki örtüsü açısından da oldukça zengindir. Ağırlıklı olarak ormanlarla kaplı olan Bursa step görünümüne de sahiptir.

Gerek sosyal hayatı gerek yaşam standartları yüksek olan ilimizde çeşitli sosyal aktiviteler, üniversiteler, sanayisi, Batman oto kiralama gibi iş alanları da nüfus artış hızını ilerletmekte ve göç alımını da arttırmaktadır. Bursa ilimizin ilçeleri Büyükorhan, Gemlik, Gürsu, Harmancık, İnegöl , İznik, Karacabey, Keles, Kestel, Mudanya ,Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Orhaneli, Orhangazi, Osmangazi, Yenişehir, Yıldırımdır.

Bursa Uygarlıklar beşiği olan Bursa eski yerleşim yerlerinin ağırlıklı olarak İznikte olduğu görülür. MÖ. 3. yüzyılda Bithynialılar ve Prusiaslılar tarafından kurulmuş olup ilk adı “Prusa” dır. Ancak çoğu yazılı kaynaklarda “Bitinya” ismine rastlanıldığı da görülmektedir.

Bursa gezilmesi gereken yerler ve tarihi yapıları

Bursa tarihi oldukça geniş dönemlere ev sahipliği yaptığı için bu dönemlerden gelen birçok tarihi eserede yuva olmuştur. Bu güzel ilimiz için başta gelen yerlerden biri Gölyazı’dır. Nilüfer ilçesine bağlı olan bu yer balıkçı köyü olmakla beraber çokça turist içinde uğrak alanıdır. Bursa’da mutlaka gezilmesi gereken yerler Tarihi Bursa Kapalı Çarşısı ve çevresi ise görülesi yerlerdendir. İnegöl ilçesinde bulunan Oylat Mağarası, Mustafakemalpaşa da Tümbüldek Kaplıcası, Bursa Ulu Camii, Tirilye Evleri, Kırgızlar Türbesi gibi sayısız yapıtlar mevcuttur. Aynı zamanda termal suya sahip hamamlarıyla da şifa turizminin ağırlıklı tercih edildiği kentler sıralamasındadır. Birbirinden güzel mirasları barındıran Bursa da gezmeye başlamadan önce plan yapmak ve seçmek neredeyse oldukça zordur. Bu mekanları farklı şekillerde ulaşımda sağlayan Bursa havaalanı oto kiralama ile çeşitli imkanlarda seçenekler sunmaktadır. Bursa ilimizin posta kodu 16000 Bursa il plaka kodu ise 16’dır.

Bursa Mutfağı,Yöresel Yemekleri

Osmanlı kültürü ile harmanlanmış bu ilimiz mutfak konusunda bol çeşitli ve lezzetli yemeklere sahiptir. Bursa denilince akla gelen en lezzetli yemek ve tatlıların başında İskender Kebap, İnegöl Köftesi, Kemalpaşa Tatlısı, Kestane Şekeri ve Mihalıç Peyniri gelir. Mumbar Dolması, Ciğer Sarması, Damat Paçası gibi bol etli yemeklere rastlamakta mümkündür. İller mutfakları bakımından coğrafi yapılarından da etkilenir, bu ilimizde iklim ve coğrafyanın tarıma elverişli olması nedeniyle her türlü sebze ve meyve çeşidi bulunduğu için et yemeklerinde, tatlılarda, hamur işlerinde de bolca kullanılmaktadır.

Bu lezzetli yemekleri yiyebileceğimiz yerler başında ün salmış restoranlardan bazıları gelir.

Kalecik Restaurant:

Adres: Osmangazi Mah., 7. Kale Sk. No:27, 16040 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 225 54 73

Anadolu Evi Fasıl Restaurant

Adres: Kavaklı Mahallesi, Kavaklı Sok. Kavaklı Çıkmazı 13/A, 16040 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 224 54 84

BAOB Lunch Dinner Bistro

Adres: Bursa Akdemik Odalar Birliği Odunluk Mah. Akademi Cad. No:8 B2, 16110 Nilüfer/Bursa

Telefon: (0224) 452 17 77

Bursa gece hayatı ve rent a car firmaları

Bursa gece hayatı ile de oldukça sosyal ve renkli bir şehirdir. Görülmesi gereken yerler ise Fatih Sultan Mehmet Bulvari No:59 Nilufer de yer alan HAYAL KAHVESİ, Esentepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulv. No:94 | İhsaniye de bulunan CADDEÜSTÜ CAFE BAR ve Ataevler Mah.yeralan KAT 3 Bursa da eğlence anlamında tercih edilen yerlerdendir. Şehrin sunmuş olduğu bu imkanlara ulaşımı aynı zamanda Bursa rent a car firmaları ile sağlamakta mümkündür. Bursa Havalimanı oto kiralama firmaları;

Barla rent acar,Kaya oto kiralama, Bursa uzun rent a car, Demir rent a car, Bursa Eren rent a car, Polat oto kiralama, Yusuf rent a car, Huzur oto kiralama, Şirincan oto kiralama, Umur rent a car, Batmaz Rent A Car Bursa Oto Kiralama, Aybek Rent a Car -Bursa oto kiralama, Şahin Rent A Car, Hakyıl Rent A car, Turinex Oto Kiralama

Bursa oto kiralama

Şehri keyifle keşfetmenizi sağlayacak olan her bütçeye uygun otomobillerimiz ile siz değerli müşterilerimizin şehrimiz ve şehir dışında güvenle seyahat etmenizi amaçlıyoruz. Başlıca hedefimiz doğrultusunda Bursa’dan civar il ve ilçelere şoförlü transfer hizmetleri, şahıs ve şirketlere araç kiraladığımız gibi filo olarak da tecrübemizi sizlere sunuyoruz

Bir önceki yazımız olan Batman Havalimanı Oto Kiralama başlıklı makalemizde batman araba kiralama, batman araç kiralama ve batman havaalanı oto kiralama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı admin tarafından, tarihinde paylaşılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

YAPILAN YORUMLAR