0850 304 6029

Türkiye'nin Havaalanı Oto Kiralama Firması - Hoşgeldiniz

Bingöl Havaalanı Oto Kiralama

HIZLI REZERVASYON OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ ?

Araç Türü

Alış Tarihi

Teslim Tarihi

Kiralanacak Şehir

Kiralanacak Yer

İade Edilecek Şehir

İade Edilecek Yer

BİNGÖL HAVAALANI RENT A CAR HİZMETLERİ

Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ilimizin nüfusu 239.560 civarındadır. Küçük bir ilimizdir. Bingöl üniversitesi vardır ve genç nesil okumayı çok sever bu bölgede. Bingöl de sert kara iklimi hüküm sürer ve kış ayları uzun ve soğuk geçer. Kar yağışı yoğundur ve yaklaşık 4 metreyi bulur.

Bingöl’e bahar geldiğinde ise her tarafı yeşil bir görüntü sarar. Yeşil bitki örtüsü ile eşsiz bir görünüme ve huzura sahiptir.  Bingöl’ün en güzel yerleri bu bahar mevsiminde daha fazla dikkat çekmektedir.

Bingöl’ün en güzel ilçeleri ve posta kodları şu şekildedir; Merkez 12400, Adaklı 12600, Genç 12500, Karlıova 12900, Solhan 12700, Kiğı 12800, Yayladere 12650, Yedisu 12830.

Bingöl’ün görülmesi gereken yerleri ve turizm alanlarından birisi Yolaçtı kayak merkezidir. Şehir merkezine 25 km dir ve Bingöl il sınırları içerisindedir. Ayrıca Kös termal turizm merkezi de Bingöl’ün turizm merkezlerinden biridir. İl merkezine mesafesi 18 km dir.

Bingöl mağaraları da görülmeye değer yerler arasındadır. Kiğı Çiçektepe köyü mağarası, Kiğı ilçesinde yer almaktadır ve sivri dağının eteğinde yer almaktadır.  Ayrıca murat nehri kıyısında yer alan Zağ mağarası, Yayladere ilçesinde yer alan Kalkanlı köyünde ki Kalkanlı Köyü mağaraları ve içerisinde tunç devri ve cilalı taş devri dönemlerine ait kalıntılar yer alan Kübik Mağarası bulunmaktadır ve mutlaka Bingöl’de görülmeye değer yerlindendir.

Bingöl’de kaleleri gezmeden olmaz. Sentarius ve Kara Kızıl Kaleleri ile Kiğı kalesi eşsiz bir güzelliğe sahiptir.   Bingöl’n gezilmesi gereken yerlerinden birisi, Çır şelalesidir ve Uzundere köyünde yer almaktadır. Bingöl’ün doğa harikası Yüzen Adayı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bingöl’e iniş yaptığınız da firmamızdan oto kiralayarak tüm bu güzel yerleri gezebilirsiniz.

Bingöl’de birçok lezzetli Tatlar ile tanışabilirsiniz. Ancak Bingöl’ün en meşhur yiyecekleri arasında burma kadayıf ve halkın ‘’nun kuyek ‘’ diye adlandırdığı bir ekmek türü yer almaktadır.

Bingöl’ün en meşhur yiyecekleri etli yemeklerdir. Elbette bu güzel ilde aç kalmanız da mümkün değildir.  Firmamızdan Bingöl havaalanında oto kiralama işleminizi yaptıktan sonra güzel bir kahvaltı yapmak istiyorsanız mutlaka Madiya Cafe yi ziyaret etmelisiniz.

Bingöl’ün en lezzetli yemeklerini yiyebileceğiniz yerler arasında kavurma severler için Soğuk çeşme kavurma restoranı vardır. Bingöl Erzurum yolu 35. Km de yer almaktadır. Ayrıca Marpuç Restoranı da ziyaret etmelisiniz. Kültür cad. Aydoğdu pasajında yer alan bu restoranda Bingöl’ün en lezzetli et yemeklerini tadabilirsiniz.

Bingöl havaalanı araç kiralama

Bingöl oto kiralama

BİNGÖL HAVAALANI OTO KİRALAMA

Bingöl havaalanı oto kiralama işlemlerinizde firmamız sizlere gerekli hizmeti verecektir. Ayrıca Bingöl de araç kiralayıp şehri gezdikten ve yemeğinizi yedikten sonra gece hayatını sevenler için gidebilecekleri yerlerden birisi Eyfel  cafe ve restorandır. Cafe severler için akşam gidebilecekleri ve Bingöl ün en ünlü cafelerinden biri olan Şato Cafeyi de seveceksiniz.

Bingöl Havaalanından oto kiralamadan şehir merkezine ulaşmanız zor olabilir. Şehir merkezine mesafesi 20 km olan Bingöl havalimanından araba kiralayacağınız firmamızın tüm araçları bakımlı ve sigortalıdır. Uzun yol mesafesi çekerek geldiğiniz Bingöl de birde ulaşım için araba bulma derdi ile uğraşmak zorunda kalmak istemiyorsanız, firmamızdan araba kiralayarak rahat bir şekilde etrafı gezebilirsiniz.

Firmamız rezerve yaptırın ya da yaptırmayın asla siz değerli müşterilerini müşkül durumda bırakmamaktadır. Ancak turizm sezonunun yoğun olduğu dönemlerde her ihtimale karşı gelmeden önce rezerve yaptırıp araç seçmenizi önermekteyiz. Özellikle soğuk ve karlı geçen kış koşullarına uygun araçları kiralayarak tüm sıkıntılardan uzak bir ziyarette bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Elazığ Havaalanı Oto Kiralama başlıklı makalemizde elazığ, elazığ araba kiralama ve elazığ araç kiralama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı admin tarafından, tarihinde paylaşılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

YAPILAN YORUMLAR