0424 238 08 62

Türkiye'nin Havaalanı Oto Kiralama Firması - Hoşgeldiniz

Amasya Merzifon Havalimanı Oto Kiralama

HIZLI REZERVASYON OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ ?

Araç Türü

Alış Tarihi

Teslim Tarihi

Kiralanacak Şehir

Kiralanacak Yer

İade Edilecek Şehir

İade Edilecek Yer

Amasya

Amasya Türkiye’nin, Karadeniz bölgesinde yer alan illerinden bir tanesidir.  İl merkezi olan Amasya’ya bağlı 7 ilçe, 20 belde ve 349 adet köy bulunmaktadır. Amasya’nın ilçeleri ve Amasya posta kodları şu şekildedir; Amasya Merkez 5200, Göynücek 5900, Gümüşhacıköy 5700, Hamamözü 5720, Merzifon 5300, Suluova 5500, Taşova 5845, Amasya Merkez 5200, Göynücek 5900, Gümüşhacıköy 5700, Hamamözü 5720, Merzifon 5300, Suluova 5500, Taşova 5845

Amasya tarihte birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Amasya’nın ilk ismi ise Amaseia’dır.  Amasya’ya ilk ismini dünyanın birinci coğrafyacısı olan Strabon tarafından koyulmuştur. Amaseia’nın anlamı ise amazon halkının kraliçelerine verdiği isimdir.

Amasya tarihi oldukça etkileyicidir. Amasya’ya olan yerleşmelere ait ilk bulgular M.ö 5500 yılına kadar uzanmaktadır. Daha sonra Hitit, Frig, Kimmer, İskit, Lidya, Pers, Hellen, Pontus, Roma, Bizans, Danişmend, Selçuklu, İlhanlı, Osmanlı ve Türkiye zamanına kadar devam etmiştir. 1075 yılında Türk-İslam egemenliğine girerek günümüze kadar Türk toprağı olarak kalmıştır. Amasya ayrıca birçok şehzade içinde bir sancak görevi görmüştür.

Amasya yer aldığı konum dolayısıyla geçiş iklimine sahip bir ilimizdir.  Amasya Coğrafi olarak ise Orta Karadeniz’de yer almaktadır. Bu nedenle dağlık bir arazi yapısı vardır. Amasya’da tarihi eserler yer almaktadır. Herşena-Herşene Kalesi Herşena Dağı üzerinde yer alan şehir savunması için önemli bir kaledir. Bu kalenin tam olarak yapım tarihi ise günümüzde bilinmemekle beraber M.ö’ye kadar dayandığı tespit edilmiştir.

Amasya mimarisi ile dikkat çeken şehirlerden birisidir. Amasya evleri genel olarak yan yana yapılmıştır. Bunun yanında genellikle ahşap gibi malzemeler kullanılmıştır. Şehir mimarisinde evler genellikle 1-2 katlıdır. Bunun yanında evlerin bahçesi veya avlusu da vardır.

Amasya milli mücadele döneminde de üstlendiği rol ile Türkiye tarihi açısından da önemlidir. 22 Haziran 1919 tarihinde ilan edilen Amasya Tamimi sayesinde milli mücadelenin adeta temelleri atılmıştır.  Ayrıca Amasya’da, milli mücadele dönemine ait birçok ev ve tarihi eser de bulunmaktadır. Ayrıca şehirde birbirinden farklı dönemlere ait birçok tarihi eser de yer almaktadır. Bu eserler genellikle müzede yer alır. Ayrıca 14. y.y. dayanan İlhanlı dönemine ait mumyalar gelen turistlerin ilgisini çekmektedir.

Amasya Kiralık Araç Firmaları

Amasya gerek ülkemizden gerekse dışarıda birçok yerli ve yabancı turisti her sene misafir etmektedir. Günümüzde gelen kişilerin araba ihtiyacını karşılamak amacıyla birçok Amasya havaalanı rent a car firması Amasya kiralık araç hizmeti vermektedir. Muce Rent A Car, Amasya Güven Rent a Car, Ema Car Rental, Amasya’da hizmet veren firmalardan bazılarıdır.

Araba Kiralama Hizmeti

Amasya’da sorunsuz hizmetin adresi olan firmamız yıllardan beri süregelen sorunsuz iş politikasını ustaca sürdürmektedir. Amasya havalimanı araba kiralama hizmeti konusunda verdiğimiz hizmet sadece Amasya merkezde değil ayrıca ilçelerde de sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun en önemli nedenini sürekli olarak hedeflediğimiz müşteri memnuniyeti olarak görüyoruz. Amasya araç kiralama konusunda müşteri memnuniyeti olmazsa olmazlar arasındadır. Sizler tatilinizi rahat bir şekilde sürdürmeniz için araçlarımız oldukça usta ellerden hazırlanmaktadır ve sizlere sunulmaktadır. Teslim aldığınız araçlar sizler için hiçbir sorun olmadan ve daha sonra da sorun çıkmayacak şekilde hazırlanır. Yıllardan beri biriktirdiğimiz tecrübemiz bu işte bizim garantimiz olarak gösterebiliriz. Ayrıca firmamız Amasya havaalanı kiralık araba olarak sunduğu araçları fahiş fiyatlardan değil oldukça uygun ve cep yakmayan fiyatlardan sunmaktadır. Amasya ucuz araç kiralama konusunda firmamız sizleri üzmemek için elinden geleni yapmaktadır. Daha çok müşteriye ulaşmak için fiyatlarımız diğer firmalar ile kıyaslanınca oldukça uygun diyebiliriz. Sizlerde kaliteyi uygun fiyata ve en hızlı şekilde almak istiyorsanız kesinlikle firmamızdan fiyat almadan başka yere sormayınız.

Bir önceki yazımız olan Uşak Havalimanı - Uşak Havaalanı Oto Kiralama başlıklı makalemizde araç kiralama, eşme oto kiralama ve havaalanı oto kiralama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı admin tarafından, tarihinde paylaşılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

YAPILAN YORUMLAR