0850 304 6029

Türkiye'nin Havaalanı Oto Kiralama Firması - Hoşgeldiniz

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı – Ağrı Havaalanı Oto Kiralama

HIZLI REZERVASYON OLUŞTURMAK İSTERMİSİNİZ ?

Araç Türü

Alış Tarihi

Teslim Tarihi

Kiralanacak Şehir

Kiralanacak Yer

İade Edilecek Şehir

İade Edilecek Yer

Ağrı tarihi ve coğrafi yapısı

Tarihte İlhanlılar Ağrı Dağı’nda Anadolu ve İran’ı yönetmiştir. Burada kendini oluşturmaya başlayan ilimiz Osmanlı döneminde ilin Şorbulak olarak başlayan isim macerası Ermeniler zamanını Kazım Karabekir Paşa dönemini de içine alarak ismi Karaköse olarak adlandırılmıştır. Nuh Tufanı ile de anılan bu ilimiz aynı zamanda Tevrat’ta adı geçmekte olan Ararat Dağı ve ülkesinin, Ağrı ili olduğu sanılması dolayısıyla Ağrı’ya batılılar tarafından Ararat da denildiği görülmektedir.

Ağrı ilinin iklim özelliğine bakacak olursak Türkiye de en sert ve en karasal iklime sahip olduğunu görebiliriz. Yağmur sıklıklarına nazaran kar yağışı daha çok yaşanır. Ağrı ilimiz doğu bölgesinin sosyal ve kültürel anlam da ön plana çıktığı illerimizden birisidir gerek tarihi yapısı gerek alışveriş merkezleri, gezilecek yerleri ve Ağrı Havaalanı araç kiralama firmaları gibi birçok fırsatla yerli halka ve turistlere imkanlar sağlamaktadır. Ağrı ilimizin ilçeleri Diyadin, Doğubayazıt, Eleşkirt, Hamur, merkez, Patnos, Taşlıçay, Tutak şeklindedir.

Ağrı havalimanı rent a car

Ağrı ucuz araç kiralama

Ağrı tarihi yapıtları ve gezilmesi gereken yerler

Ağrı’ya gidip gezilecek yerlerin sayısı oldukça fazladır. Ağrı Tarihi mirası ile bizlere birçok dönemin kapılarını açmaktadır. Bunların başında gelen yerlerde Doğu Beyazıt’ta yer alan Doğu Beyazıt Kalesi, ilçe isimlerini alan Diyadin kalesi, Koçbaşı kalesi, Hamur ilçesinde yer alan Şoşik kalesi gibi sayısı oldukça fazla kaleleri bulunmakta, Diyadin ilçesinde ise Meya(günbuldu) mağaraları da yer almaktadır. Bunların yanı sıra Türkiye’nin en büyük dağı olan Ağrı Dağı ve Dogubeyazıt’ın güneydoğusunda yer alan İshak Paşa Sarayı ise ilimizde ev sahipliği yapmaktadır.

Ağrı Kilise ve tarihi camileri ile de sayısız döneme imza atmış olan ilimizin 1 havaalanı bulunmakta havaalanlarında sağladığı havaalanı araç kiralama gibi birçok hizmetiyle de farkını ortaya koymaktadır. Aynı zamanda Ağrı’nın Plaka Kodu ise 04 Posta kodu 04000 olarak yer alır.

Ağrı mutfağı ve şehrin sahip olduğu oto kiralama firmaları

Ağrı iline yolunuz düşüyorsa burada yiyebileceğiniz birçok lezzetli yemeklerle tanışma fırsatınız olacaktır. Ağrı yöresinin en meşhur yemeği Doğubeyazıt’ta yaygın olan Abdigör Köftesi’dir. Ağrı’nın bu yöresi coğrafi yapısı bakımından hayvancılık yaygındır bunun beraberinde ağırlıklı olarak Ağrı mutfağın da et yemeklerine sahiptir. Gosteberg et, Selekeli (Sac Kavurma), Alabalık, Haşıl, Hengel, Kuymak, Hasude, Ayranaşı ve Türkiye’nin en güzel çiçek balı olan Beyaz Bal gibi sayısız lezzetlerin sahibi olan Ağrı’da gidilebilecek restaurantlarını ise sıralayacak olursak;

Semazen Restaurant:

Adres: Fırat Mahallesi, 1005. Sk., 04200 Ağrı Merkez/Ağrı

Telefon: (0472) 215 66 06

Aşiyan Cafe Restaurant:

Adres: Erzurum Cad. Sgk Hastanesi Arkası Aytemiz Petrol No:221, 04100

Telefon: (0472) 215 10 61

Bu restoranlarda birçok çeşitte ki et yemeklerini bulabiliriz.

Şehrin misafirlerine ve halkına kucak açtığı bu güzelliklere ulaşabilmenin kolay yollarından birisi ise Ağrı Havalimanı oto kiralama firmalarının çokluğudur.

AĞRI DAĞI OTO KİRALAMA RENT A CAR, AĞRI OTO KİRALAMA RENT A CAR ŞTİ, AYKUT KARAOĞLAN RENT A CAR,AZİZOĞLU OTO KİRALAMA DOĞAN ER OTO KİRALAMA,HUZUR OTO KİRALAMA,VİZYON OTO KİRALAMA ise Ağrı Havaalanı rent a car firmalarındandır. Şuan çalıştığımız oto kiralama firmaları arasında yer almak istiyorsanız: Firmanızı eklemek için İletişim sayfamızdan bizimle irtibat sağlayabilirsiniz. 

Ağrı oto kiralama

Ağrı ve çevre illerde dizel lpg ve benzinli araçlarımızla 7/24 hizmet vermekte güven kalite gibi unsurları ön planda tutarak siz değerli müşterilerimize Ağrı havalimanı oto kiralama, ucuz araç kiralama imkanlarını sunmaktayız. Hizmet kalitesini belirleyecek birçok unsuru bünyemizde barındırarak lüks ve ekonomik sınıfta olan otomobillerimiz ile gerek havaalanı gerek otogar hizmeti, filo kiralama ve sigorta hizmetleri ile Ağrı Havaalanı oto kiralama standartlarını güvenle sizlere sunmaktayız.

 

Bir önceki yazımız olan Adıyaman Havaalanı Oto Kiralama başlıklı makalemizde adıyaman, adıyaman araba kiralama ve adıyaman car hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı admin tarafından, tarihinde paylaşılmıştır.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

YAPILAN YORUMLAR